Kriza te Milani: Boban e Maldini largohen, ky do të jetë trajneri i ri

Futboll 03 Mars 2020 10:49

AC Milan tashmë ka një marrëveshje me Ralf Rangnick për të marrë përsipër ekipin në verë, pas krizës së fundit te klubi.

Gazetari i njohur italian Gianluca Di Marzio, raporton se drejtori sportiv te Milani, Zvonimir Boban akuzon CEO-n, Ivan Gazidis se ka ndërhyrë në zonën sportive duke kontaktuar Rangnick për të marrë përsipër.

Zgjedhja e shefit të trajnerit u lihet menaxherëve të sektorit sportiv, Boban dhe Maldini, megjithatë ish-drejtori i Arsenalit preferoi të vepronte pa u konsultuar me ta.

Si rezultat, kroati ka vendosur të largohet nga Milani dhe Maldini pritet të ndjekë atë. Di Marzio shton se Rangnick do të jetë menaxheri i ardhshëm i Milanit.

61-vjeçari tashmë po studion gjuhën italiane për të qenë gati për ardhjen e tij në Milano. Ai aktualisht është Shefi i Sportit të Red Bull.

Ndërkohë, raportohet se Paul Mitchell mund të bashkohet me Milano së bashku me Rangnick këtë verë pasi drejtori Ivan Gazidis planifikon revolucionin e tij.

-->