Kroacia e nderon Modricin, ai nuk mundi t’i mbante lotët

Futboll 28 Mars 2021 10:05

Kombëtarja e Kroacisë e ka nderuar me një fanellë mesfushorin e Real Madridit, Luka Modric, përcjell Insporti.

Modric festoi 135 paraqitje me kombëtaren e kroate, me të cilën debutoi në vitin 2006 kundër Argjentinës, duke lënë gjurmë në futbollin botëror.

Mesfushori nuk arriti të përmbahet, kur trajneri dhe kryetari i Federatës kroate ia dhuruan atij fanellën e Kombëtares.

Shihni videon.

-->