Kryeministri i ri i vendit, tifoz i klubit anglez që nuk ka fituar titullin që 30 vjet

Futboll 03 Qershor 2020 15:04

Sot në seancën parlamentare të mbajtur në Kuvendin e Kosovës, me 61 vota kryeministër i ri i vendit është zgjedhur, Avdulla Hoti.

Ky i fundit është tifozë i flakt i një skuadre të madhe evropiane.

Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti është tifoz i flakt i Liverpoolit.

Këtë gjë, Hoti e ka treguar në disa raste në profilin e tij në Facebook.

“Dulla” kishte thënë se ka shumë vite që simpatizon Liverpoolit dhe ishte ndjerë krenar për suksesin në edicionin e kaluar kur skuadra e madhe angleze ishte shpallur kampione e Evropës.

-->