Ku është guximi dhe përgjegjësia e Messit dhe yjeve të Barcelonës?

Futboll 22 Nëntor 2020 09:46

Barcelona përgatiti një tjetër zhgënjim për tifozët e saj në La Liga, këtë herë në udhëtim tek Atletico Madrid, transmeton Insporti.

Ndeshja u vendos me një gabim të madh nga Ter Stegen, dhe duket se magjia e Leo Messi po zhduket ngadalë, i cili deri më tani ka shënuar vetëm një gol për ndeshje në sezonin e ri.

Pas ndeshjes, “yjet” e Barcelonës nuk treguan guxim dhe përgjegjësi, kështu që ata dërguan 17-vjeçarin Pedri para kamerave për të thënë disa fjalë.

Kur humbet derbi, tifozët presin që yjet më të mëdhenj të merrnin përgjegjësinë, por këtë herë nuk ishte kështu.

“Messi, Pique dhe kapitenët e tjerë të Barcelonës dërguan të riun Dest i cili nuk flet spanjisht para kamerave pas disfatës në El Clasico, dhe pas disfatës kundër Atletico ata dërguan Pedri 17-vjeçar”, – ishte një nga komentet e tifozëve të Barçës. /Insporti/

-->