Kupa e Kosovës/ Drita kalon në epërsi ndaj Ulpianës

Futboll 16 Mars 2022 13:30

Sot  po zhvillohet tri ndeshje të vlefshëm për fazën çerekfinale të Kupës së Kosovës.

Me fillim nga ora 13:00 ka startuar edhe ndeshja mes Dritës dhe Ulpianës, ku këta të fundit janë në disavantazh.

Golin për Dritën e ka shënuar nga penalltia Astrit Fazliu në minutën e 23’të.

Ekipi i Ardian Nuhiut nuk di për fitore në katër ndeshjet e fundit, me dy humbje dhe dy barazime radhazi, por synon t’i kthehet fitores ndaj Ulpianës dhe të vazhdojë garën në gjysmëfinale të Kupës.

/Insporti.com

-->