Kur Arbeloa e turpëroi Coutinho-n e ri (Video)

Futboll 01 Mars 2018 09:49

Dikur para se të shndërrohej në një prej lojtarëve më të mirë dhe më të kërkuar në botë, Philippe Coutinho ka qenë si lojtarë i ri dhe në fillimet e tij.

Gjatë sezonit 2011/12, Coutinho si një 18 apo 19 vjeçar, ishte lojtarë i huazuar tek Espanyol dhe në njërën prej takimeve që ekipi i tij e zhvilloi me Real Madrid, është shkëputur një moment kur mbrojtësi i krahut i “Los Blancos”, Alvaro Arbeloa, i humb busullën Coutinho-s të ri. /Insporti.com

-->