Kush do ta fitojë Premier League? Superkompjuteri bën parashikimin

Futboll 09 Shtator 2021 15:37

Man City do të shpallet kampion i Premier League për sezon 2021/2022 thotë superkompjuteri.

Në vendin e dytë do të renditet Chelsea, në vendin e 3-të Liverpool dhe Man United që afroi Ronaldon do të mjaftohet vetëm me vendin e  4.

Supercomputer predicts ManCity to win Premier League 2021-22

Ndërkohë, duhet pritur fundit i sezonit për të parë të plotë renditjen. Aktalisht Tottenham mban vendin e parë pas 3 ndeshjes,  me 9 pikë të plota.

-->