Kush janë Alvarez dhe Jacobs – pamjet që tregojnë fuqinë e tyre

Sporte luftarake 04 Maj 2019 16:09

Saul “Canelo” Alvarez sonte mbron titujt e botës në kategorinë e mesme WBA, WBC dhe IBF, kurse sfiduesi i këtij kampioni meksikan është amerikani Daniel Jacobs.

Sfida midis tyre nga shumë kush në Amerikë po quhet si meç i vitit dhe nëse shikohen videot nga luftërat e tyre të kaluara, kuptohet se më të drejtë Jacobs dikur ka qenë kampion meqë mundi Gennady Golovkinin, kurse Canelo nuk është rastësisht kampion bote në tri federata.

Pamjet janë nga dueli i Jacobsit me Golovkinin dhe dueli i Alvarezit me Josesito Lopezin.