Ky do të jetë super formacioni i Chelseat me Pulisicin

Futboll 02 Janar 2019 19:31

Chelsea ka finalizuar marrëveshjen me Borussia Dortmund për transferimin e Christian Pulisic, i cili është dërguar menjëherë në huazim te skuadra gjermane deri në fund të sezonit.

Reprezentuesi amerikan, edhe pse vetëm 20 vjeçar, konsiderohet një nga transferimet më premtuese në Premierligë.

Pulisic nga sezoni tjetër, pritet të ketë një vend të rëndësishëm në formacionin e Sarrit te Chelsea.

20 vjeçarit do t’i besohet faza e sulmit, së bashku me Eden Hazard dhe Pedro Rodriguez.

Se si mund të duket formacioni i Chelsea me Pulisic, mund ta shikoni në pjesën e mëposhtme.