Pritet dënim i rëndë për Gjilanin pas incidentit ndaj gjyqtarit

Futboll 25 Tetor 2019 15:49

Ka përfunduar para pak çastesh mbledhja e Komisionit Disiplinor, derisa janë marrë disa vendime nga procedurat e hapura nga Komisari i Garave për ndeshjet e javës së njëmbëdhjetë në Superligën e Kosovës.

Komisioni Disiplinor ka vendosur ta gjobis SC Gjilanin për incidentet e shkaktuara pas përfundimit të ndeshjes ndaj KF Llapit, ku u sulmua gjyqtari anësor Meriton Berisha.

Siç shkruan Sheshi, dënimi pritet të jetë dy ndeshje jashtë fushës dhe 5,000 euro gjobë me para.

Ndeshjet ndaj Trepçës ‘89 dhe Ferizajt, Gjilani do ti luajë jashtë shtëpisë.

-->