Ky është destinacioni i Zidane nëse jep dorëheqje nga Real Madridi

Futboll 03 Maj 2021 20:24

Trajneri i madrilenëve, Zinedine Zidane mund të largohet nga stoli nëse dështojnë ta fitojnë La Ligan këtë edicion, transmeton Insporti.

Sipas Calciomercato, nëse tekniku francez dështon, atëherë me shumë gjasa do jep dorëheqje.

Ky medium italian ka bërë të ditur se destinacioni i radhës do jetë gjiganti i Seria A, Juventus.

“Zonja e Vjetër” thuhet se ka vendosur ta shkarkojë Pirlon në fund të sezonit dhe janë të hapur t’ia besojnë stolin Zidanes.

Ateltico Madrid është lider me 76 pikë, ndjekur nga Real Madrid dhe Barcelona me 74, derisa Sevilla renditët në vendin e katërt me 70 sosh, por me një ndeshje më pak të zhvilluar.

-->