Ky është ekipi më i mirë i vitit 2021 sipas FIFA-së

Futboll 31 Dhjetor 2021 12:38

Federata Ndërkombëtare e Futbollit, FIFA, ka zbuluar listën e skuadrave më të mira në për vitin 2021.

Në kreun e saj është skuadra gjermane e Bayern Munich para Manchester Cityt e Livepoolit.

Kampioni i Evropës, Chelsea u ndal në vendin e katërt para Real Madridit, PSZH dhe Barcelonës . Top 10 përmbyllet me Juventusin, Man. Unitedi dhe Atletico Madridin.

Më shumë përfaqësues ka Premierliga e Anglisë (4 skuadra), La Liga (3), ndërsa Bundesliga, Seria dhe League 1, kanë nga një skuadër të Top 10 e ekipeve më të mira në përzgjedhjen e FIFA-s për vitin 2021.

Top 10 sipas FIFA për vitin 2021

Bayern Munih

Man. City

Liverpool

Chelsea

Real Madridi

PSG

Barcelona

Juventus

Man. United

Atletico Madrid.

-->