Ky është ministri i ri i Sportit

Futboll 22 Mars 2021 20:52

Sot në parlamentin e Kosovës është votuar Qeveria e re.

Albin Kurti është përsëri kryeministër i Kosovës, një vit pasi ishte shkarkuar në kohë pandemie. Me 67vota pro dhe 30 vota kundër, Kurti ka marrë besimin e popullit dhe të deputetëve për të qeverisur vendin.

Teksa, Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë Kuri II është zgjedhur Hajrullah Çeku.

May be an image of 1 person and text

-->