Ky është momenti kur Messi e fitoi Topin e Artë – pamje

Futboll 02 Dhjetor 2019 21:41

Lionel Messi është zgjedhur futbollisti më i mirë në botë, në ceremoninë e “Ballon d’Dor”.

Ylli i Barcelonës ka thyer rekord duke e fituar Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë, transmeton Insporti

Ky ishte trofeu i tij i gjashtë, të cilin në të kaluarën e kishte fituar në vitet 2009, 2010, 2011, 2012 dhe 2015.

Ai në garë ka mposhtur Virgil Van Dijkun dhe Cristiano Ronaldon.

Momentin kur Messit i dhurohet Topi i Artë, mund ta shikoni në videon më poshtë. /Insporti.com/

-->