Ky është orari i ndeshjeve në grupet e “Championsit”

Futboll 30 Gusht 2019 09:06

Është publikuar edhe orari i ndeshjeve në fazën e grupeve për sezonin e ri 2019/2020.

Ndeshjet do të luhen më 17-18 shtator, 1-2 tetor, 22-23 tetor, 5-6 nëntor, 26-27 nëntor dhe 10-11 dhjetor.

Xhiroja e parë

E martë, 17 shtator

Grupi E: Napoli v Liverpool, Salzburg v Genk

Grupi F: Inter v Slavia Praha Dortmund v Barcelona

Grupi G: Lyon v Zenit Benfica v Leipzig

Grupi H: Chelsea v Valencia, Ajax v LOSC Lille

E mërkurë, 18 shtator

Grupi A: Club Brugge v Galatasaray, Paris v Real Madrid

Grupi B: Olympiacos v Tottenham, Bayern v Crvena zvezda

Grupi C: Shakhtar v Manchester City, Dinamo Zagreb v Atalanta

Grupi D: Atlético v Juventus, Leverkusen v Lokomotiv Moskva

Xhiroja e dytë

E martë, 1 tetor

Grupi A: Real Madrid v Club Brugge, Galatasaray v Paris

Grupi B: Tottenham v Bayern, Crvena zvezda v Olympiacos

Grupi C: Atalanta v Shakhtar, Manchester City v Dinamo Zagreb

Grupi D: Juventus v Leverkusen, Lokomotiv Moskva v Atlético

E mërkurë, 2 tetor

Grupi E: Genk v Napoli, Liverpool v Salzburg

Grupi F: Slavia Praha v Dortmund, Barcelona v Inter

Grupi G: Zenit v Benfica, Leipzig v Lyon

Grupi H: Valencia v Ajax, LOSC Lille v Chelsea

Xhiroja e tretë

E martë, 22 Tetor

Grupi A: Club Brugge v Paris, Galatasaray v Real Madrid

Grupi B: Tottenham v Crvena zvezda, Olympiacos v Bayern

Grupi C: Shakhtar v Dinamo Zagreb, Manchester City v Atalanta

Grupi D: Atlético v Leverkusen, Juventus v Lokomotiv Moskva

E mërkurë, 23 Tetor

Grupi E: Salzburg v Napoli, Genk v Liverpool

Grupi F: Inter v Dortmund, Slavia Praha v Barcelona

Grupi G: Leipzig v Zenit, Benfica v Lyon

Grupi H: Ajax v Chelsea, LOSC Lille v Valencia

Xhiroja e katërt

E martë, 5 nëntor

Grupi E: Liverpool v Genk, Napoli v Salzburg

Grupi F: Barcelona v Slavia Praha, Dortmund v Inter

Grupi G: Zenit v Leipzig, Lyon v Benfica

Grupi H: Chelsea v Ajax, Valencia v LOSC Lille

E mërkurë, 6 nëntor

Grupi A: Paris v Club Brugge, Real Madrid v Galatasaray

Grupi B: Bayern v Olympiacos, Crvena zvezda v Tottenham

Grupi C: Dinamo Zagreb v Shakhtar, Atalanta v Manchester City

Grupi D: Lokomotiv Moskva v Juventus, Leverkusen v Atlético

Xhiroja e pestë

E martë, 26 nëntor

Grupi A: Galatasaray v Club Brugge, Real Madrid v Paris

Grupi B: Tottenham v Olympiacos, Crvena zvezda v Bayern

Grupi C: Manchester City v Shakhtar, Atalanta v Dinamo Zagreb

Grupi D: Lokomotiv Moskva v Leverkusen Juventus v Atlético

E mërkurë, 27 nëntor

Grupi E: Liverpool v Napoli, Genk v Salzburg

Grupi F: Barcelona v Dortmund, Slavia Praha v Inter

Grupi G: Zenit v Lyon Leipzig v Benfica

Grupi H: Valencia v Chelsea, LOSC Lille v Ajax

Xhiroja e gjashtë

E martë, 10 dhjetor

Grupi E: Napoli v Genk , Salzburg v Liverpool

Grupi F: Dortmund v Slavia Praha, Inter v Barcelona

Grupi G: Benfica v Zenit, Lyon v Leipzig

Grupi H: Chelsea v LOSC Lille, Ajax v Valencia

E mërkurë, 11 dhjetor

Grupi A: Paris v Galatasaray, Club Brugge v Real Madrid

Grupi B: Bayern v Tottenham, Olympiacos v Crvena zvezda

Grupi C: Shakhtar v Atalanta Dinamo Zagreb v Manchester City

Grupi D: Atlético v Lokomotiv Moskva, Leverkusen v Juventus