Ky është reagimi i Prishtinës pas shortit të Ligës së Evropës

Futboll 18 Qershor 2019 17:31

Prishtina e ka mësuar kundërshtarin në Ligën e Evropës nuk e kalon raundin e parë.

Fillimisht Prishtina duhet ta mposhtë klubin St Joseph’s nga Gjibraltari, për tu përballur pastaj me Rangers.

Klubi gjigant skocez drejtohet nga legjenda e futbollit botëror, Steven Gerrard.

Image

 

Në këtë klub karrierë është duke bërë edhe Eros Grezda, që në moshat e reja ka luajtur te Prishtina.

“Prishtina mund të ndeshet me skuadrën e famshme skoceze të trajnerit Steven Gerrard dhe ish-futbollistit të kategorive të reja të Prishtinës dhe futbollistit të Kombëtares, Eros Grezda”, shkuan klubi prishtinas.

Image

 

Ndeshja parë do të zhvillohej në kryeqytet me 11 korrik, ndërsa pas një jave në Glasgou.

-->