Ky është super jahti prej 16 milionë eurosh ku kaluan pushimin Ronaldo dhe Georgina

Futboll 26 Qershor 2020 17:59

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodríguez ishin titujt kryesorë këto ditë, kjo pasi shijuan një dite romantike në det në Itali.

Duke përfituar nga fakti që lojtari i Juventusit e kishte ditën të lirë pas ndeshjes së fundit të skuadrës së tij, çifti mori me qira një Yacht spektakolar dhe luksoz në Viareggio, një qytet bregdetar në veri të Italisë (shtëpia e Marcello Lippit).

AFRICA I Yacht Charter Price - Benetti Luxury Yacht Charter

Anija e quajtur Africa, sipas mediave të ndryshme britanike, vlerësohet më shumë se 16 milion euro. Ajo ka të gjitha llojet e shërbimeve dhe detajeve.

Africa I Benetti motoryacht rental in the Mediterranean ...

Vetë Georgina Rodríguez publikoi në llogarinë e saj personale në Instagram disa imazhe të ditës në jahtin e ngjeshur me të cilin lundruan në Detin Mesdhe këtë të mërkurë. “E vetmja gjë që më pëlqen më shumë se ti, jemi ne”, shkroi CR7 me një foto të të dyve në njërën nga zonat e jashtme të anijes, nga e cila ai gjithashtu ngarkoi disa video.

LAUREN L - Beach Setup – Luxury Yacht Browser | by CHARTERWORLD ...

Yacht është ndërtuar me porosi të bërë në vitin 2010 nga Benetti dhe për herë të fundit është rinovuar në vitin 2018. Më parë e quajtur Africa, brendësia e saj luksoze është dizajnuar nga Zuretti dhe stilimi i saj i jashtëm është nga Stefano Natuçi. Akomodon 12 të ftuar në 6 dhoma, përfshirë një suitë master, 3 kabina dyshe dhe 2 kabina dyshe.

The 47m superyacht Africa in Bremerhaven | SuperYacht Times

Africa është objekt mbresëlënës dhe yacht ideal për shoqërimin dhe argëtimin me familjen dhe miqtë. Përveç kësaj, ai ka ajër të kondicionuar, stabilizues të ankorave, palestër, xhakuzi (në kuvertë), lidhje WiFi në bord, shërbime të skive jet dhe një etj. Për ditën romantike, Georgina Rodríguez kishte veshur një model nga Prada, ku përpara se të takohej Cristiano Ronaldo ajo punonte si asistente e shitjeve. Midis çorapeve, pantallonave, pantoflave dhe një xhakete, çifti Portugez kishte gati 3,000 euro veshje dhe aksesorë.

-->