Ky është vendimi për Lirim Kastratin, Dinamo – Villareal

Kombëtarja 08 Prill 2021 20:17

Dinamo Zagreb dhe Villarreal do të ballafaqohen sot në fillim nga ora 21:00.

Përballja do të jetë në kuadër të çerekfinaleve të Europa Ligës.

Para takimit skuadrat kanë publikuar formacionet me të cilat do të paraqiten në këtë duel.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati gjendet në bankën rezervë të skuadrës nga Zagrebi, ndërkohë Ademi luan nga minuta e parë.

Ja formacionet zyrtare:

Dinamo Zagreb XI: Livakovic; Ristovski, Lauritsen, Theophile-Catherine, Gvardiol; Majer, Ademi, Jakic; Ivanusec, Orsic; Atiemwen.

Villarreal XI: Rulli; Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza; Parejo, Capoue, Trigueros; Chukëueze, Bacca, Gerard Moreno.

-->