Ky futbollist largohet me urgjencë nga Kombëtarja për arsye familjare

Futboll 11 Tetor 2018 18:09

Futbollisti kombëtares shqiptare, Andi Lila, është bërë baba për herë të dytë mëngjesit e sotëm dhe është larguar nga Kombëtarja shqiptare pas ndeshjes më Jordaninë.

Pas djalit Ayan, Andi Lila bëhet babai i një vajze.

Lila i ka marrë leje nga trajnerin Christian Panuccit dhe është larguar drejt Janinës pasi gruaja ndodhej në spital, shkruan Telesport.

Çifti në fjalë e ka pagëzuar vajzën me emrin Axa.

Mbrojtësi Lila në ndeshjen ndaj Jordanisë ka luajtur në repartin e mesfushës.