Ky gol nga ndeshja Southampton-Tottenham nuk duhet humbur

Futboll 09 Mars 2019 18:52

Tottenhami pësoi humbjen e tretë rresht në Premier League, në vetëm katër ndeshje.

Spurs mbeti shumë prapa në garën për titull në javët e fundit, pas disfatave nga Burnley, Chelsea dhe tani Southamptoni, transmeton Insporti.

Gjithçka u duk se po shkonte mirë për londinezët kur Harry Kane kaloi skuadrën e tij në epërsi, por golat nga Yan Valery dhe James Ward-Prowse, ia siguruan fitoren Southamptonit.

Ward-Prowse confined Tottenham to yet another defeat with his stunner for Southampton.

Vetëm një javë pasi shënoi një gol fantastik nga ndërprerja kundër Manchester Unitedit, Ward-Prowse realizoi një tjetër gol të bukur nga goditja e dënimit.

Shikoni videon e mëposhtme. /Insporti.com/

-->