Ky ishte reagimi i Pep Guardiolës pas penalltisë magjepsëse të Karim Benzemas

Futboll 27 Prill 2022 09:42

Reagimi i Pep Guardiolës ndaj penalltisë së Karim Benzemas gjatë ndeshjes gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të martën mbrëma në Etihad u kap në kamera dhe është diçka e bukur për t’u parë.

Manchester City dhe Real Madrid na dhanë një thriller me shtatë gola në ndeshjen padyshim më argëtuese të kompeticionit deri më tani.

Ishte një moment që heshti Etihadin. Të gjithë në stadium ishin të shokuar, përfshirë trajnerin e Manchester City, Pep Guardiola, i cili nuk mund ta besonte atë që sapo kishte parë nga francezi, Karim Benzema, kur ky i fundit ekzekutoi penalltinë.

Fansat kapën reagimin e Guardiolës dhe ai shihet mundi teksa vë duart në kokë vetëm pasi pa atë gol të guximshëm me panenka të francezit.

Ja pamjet:

-->