Ky kanal televiziv shqiptar nga Kosova e transmeton LIVE derbin londinez: Chelsea-Tottenham

Futboll 23 Janar 2022 17:34

Sapo ka filluar derbi londinez ndërmjet Chelseat dhe Tottenham, e vlefshme për xhiron e 22’të në Premier Ligë.

Dy skuadrat hyn në këtë ndeshje vetëm me një objektiv, fitoren, ku pas barazimit të Cityt dje kundër Southampton, skuadra e Tuchel ka mundësin qe sado pak të ngushtojë diferencën e pikëve.

Kurse, Tottenham e cila morri një nga fitoret më dramatike të këtij edicioni në ndeshjen kundër Leicester, do të tentoj që të vazhdoj luftën e ashpër për top-katërshe.

Kjo ndeshje transmetohet LIVE në SuperSport Kosova .

-->