Ky lojtar është shpallur lojtari i ndeshjes Hungari – Gjermani

Futboll 23 Qershor 2021 23:38

Gjermanët dy herë ishin në disavantazh, por ia dolën të nxjerrin një pikë dhe të kualifikohen për në raundin tjetër të Evropianit.

Më meritori për këtë rezultat ishte Joshua Kimmich që bëri super paraqitje.

UEFA e ka shpallur gjermanin si lojtari i ndeshjes, pas paraqitjes solide.

Gjermania në raundin tjetër do përballet me Anglinë.

-->