Ky lojtar pritet të largohet nga Roma, si shkak i problemeve me Jose Mourinhon

Futboll 18 Nëntor 2021 17:46

“Corriere dello Sport” ka raportuar të enjten se mesfushori armen ka kërkuar largimin në merkaton e janarit.

Thuhet se Mkhitaryan nuk është i kënaqur te Roma dhe nuk ka raporte aspak të mira me trajnerin Jose Mourinho.

Serie A - Roma, Mkhitaryan not called up by Armenia National Team

32-vjeçari ka kontratë me Romën deri në fund të këtij sezoni dhe kartoni tij vlerësohet rreth 15 milionë euro.

Këtë sezon, Mkhitaryan ka dy gola e tre asistime në 15 paraqitje për Romën në të gjitha garat.

-->