Ky lojtarë u shpall lojtari i ndeshjes Itali – Uells

Futboll 20 Qershor 2021 20:29

Italia ka shënuar fitore minimale ndaj Uellsit me rezultat 1 – 0.

Italianët dominuan në të gjitha aspektet dhe me plotë meritë arkëtuan pikët e plota.

Ylli i Italisë, Federico Chiesa pavarësisht që nuk shënoi gol fitoi çmimin e lojtarit të ndeshjes.

Chiesa mahniti të gjithë me driblimet e realizuar si dhe tejkalimet e lojtarëve në disa raste, andaj mund të thuhet se ishte më i miri në fushë.

Ndërkohë, dy skuadrat siguruan kualifikimin tutje, duke u renditur në pozitat një, respektivisht dy.

-->