Ky portier pritet të transferohet te Roma

Futboll 18 Qershor 2021 12:40

Pierluigi Gollini vazhdon të jetë në krye të listës së merkatos së Romës.

Verdhekuqtë janë në kërkim të një portieri për sezonin e ardhshëm dhe 26-vjeçari që mban veshur fanellën e Atalantës me shumë mundësi do t’i bashkohet Mourinhos në kryeqytet.

Gollini arrabbiato al termine di Atalanta-Valencia: ce l'ha con i compagni  per il gol subito

Portugezi dëshiron ta mbyllë sa më parë çështjen e portierit dhe për këtë menaxheri i përgjithshëm, Tiago Pinto për të bindur klubin bergamask të lërë të lirë futbollistin i ka paraqitur ofertën prej 15 milionë eurosh, por kërkesa e klubit të drejtuar nga presidenti Antonio Percassi lidhur me kartonin e portierit kap shumën e 20 milionë eurove.

-->