Ky shtet po e feston eliminimin e Leo Messit

Futboll 11 Prill 2018 10:49

Argjentina i është gëzuar eliminimit të Barcelonës dhe Leo Messit nga Liga e Kampionëve.

Mediat argjentinase e kanë përshkruar si lajm të mirë eliminimin e Barcelonës ng Liga e Kampionëve.

“Eliminimi i Barcelonës është lajm i mirë për Argjentinën, sepse Leo Messi do të shkojë në Kupë të Botës në Rusi me tri ndeshje më pak të luajtura”, shkruan gazeta argjentinase “Ole” në një shkrim me titullin “Lajm i mirë për Kombëtaren”.

“Ole” nuk ishte mediumi i vetëm që iu gëzua eliminimit të Barcelonës.

Enrique Gastanga shkroi në një kolumnë për “Clarin: “Kjo është arsyeje për festë për Jorge Sampaolin. Dhe është logjike: Ekipit kombëtar i nevojitet gjeniu i vet pa Ligën e Kampionëve”.

“Mund të tingëllojë egoizëm, por në mënyrë që ekipi kombëtar të funksionojë, Messi duhet të luajë sa më pak që është e mundur për Barcelonën në mënyrë që të mos rrezikojë të lëndohet para Kupës së Botës”.

-->