Kylian Mbappe “shkatërron” Barcelonën

Futboll 16 Shkurt 2021 21:31

Është zhbllokuar rezultati në takimin mes Barcelonës dhe PSG në Ligën e Kampionëve, transmeton Insporti.

Lionel Messi ka kaluar Barçën në epërsi në minutën e 27-të të takimit me një goditje të fortë nga pika e bardhë.

Penalltia u fitua nga Frenkie De Jong pas një pasimi fantastik nga Leo Messi.

PSG ka barazuar shifrat në 1-1 pas një goli fantastik nga Kylian Mbappe.

PSG ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Barçës, dhe është duke udhëhequr me shifrat 1-3. Fillimisht Kylian Mbappe e pastaj Moise Kane kanë arritur ti japin një epërsi të lartë skuadrës së Mauricio Pochettinos.

Kylian Mbappe ka shënuar edhe golin e tij të tretë personal dhe të katërtin për PSG.-->