La Lakers – Golden State Warriors, Lebron James e vendos fituesin

Basketboll 20 Maj 2021 09:12

Los Angeles Lakers kanë arritur që të fitojnë ndeshjen e vlefshme për ‘play-in’ ndaj Golden State Warrios me rezultat 103-100.

LeBron James dëshmoi edhe një herë tjetër se skuadra e tij nuk dorëzohet dhe janë të gatshëm të luftojnë deri në fund.

James i dhuroi fitoren skuadrës së tij, duke shënuar në fundin e ndeshjes e madje edhe realizoi triple-double me 22 pikë, 10 asistime dhe 11 kërcime.

Stephen Curry u la në ‘baltë’ nga skuadra e tij, kjo pasi ai arriti që të shënojë 37 pikë, tre asistime dhe shtatë kërcime të cilat nuk vlejtën aspak në fund.

Kundërshtari i radhës për Lakers është Phoenix Suns, derisa Warriors luajnë edhe me Memphis Grizzliers.

-->