LA Lakers pëson humbjen e radhës nga Philadelphia

NBA 11 Shkurt 2019 09:20

Los Angeles Lakers ka pësuar humbjen e radhës, duke i minimizuar gjasat për një vend në Play Off.

Lakers përsoi humbje nga Philadelphia 76ers me rezultat 120-134.

Javën e kaluar, James kishte pësuar humbjen më të madh në karrierën e tij në Indiana Pacers (94: 136).

Lideri i skuadrës, LeBron James realizoi vetëm 18 pikë, dhjetë kërcime dhe nëntë asistime.

Philadelphia është në pozitën e katërt në Lindje me 36 fitore dhe 20 humbje. Lakers (28:28) janë vetëm të dhjetët në Perëndim dhe duhet të punuar shumë për të arritur në play-offs. /Insporti.com