Lajm i hidhur: Ndërron jetë kampioni i boksit

Boks 14 Mars 2021 09:00

Boksieri i njohur, Marvin Hagler, i cili ishte kampion i boksit nga viti 1980 deri në 1987, ka ndërruar jetë ditën e djeshme në moshën 66 vjeçare, shkruan Insporti.

Lajmin për vdekjen e Hagler e bëri të ditur gruaja e tij, Kay G. Hagler, duke zbuluar se boksieri kishte vdekur papritur në shtëpinë e tij.

Marvelous Marvin Hagler, left, in the last fight of his career, which he lost to Sugar Ray Leonard in 1987.
Image

Hagler ishte një nga luftëtarët më të frikshëm të epokës së tij, duke mundur një varg sfiduesish që përfshinin Roberto Duran dhe Thomas Hearns, të cilët ai nokautoi në raundin e tretë dhe viti 1985 konsiderohet si pika kryesore e karrierës së tij. /Insporti.

-->