Lajm i trishtë për botën e sportit, ndërron jetë komentatori i njohur

Formula 1 13 Mars 2021 19:35

Ish-komentatori i Formula 1, Murray Walker ka vdekur në moshën 97 vjeçare, përcjell Insporti.

Komentatori Murray u bë i famshëm pasi u bë zëri i Formula 1 gjatë viteve 1976 dhe 1996 për BBC, përpara se të vazhdonte rolin e tij në ITV midis 1997 dhe 2001.

Former Formula One commentator Murray Walker has died aged 97

Komentatori aktual i F1, Martin Brundle i dha nderime Ëalker-it dhe e quajti atë një “thesar kombëtar”.

Ai shkroi, “Pusho në paqe Murray Walker. Njeri i mrekullueshëm në çdo aspekt. Thesar kombëtar, gjeni komunikimi, legjenda e Formula 1”. /Insporti

-->