Lajmi i Fundit: Situata Ukrainë-Rusi, UEFA vjen me një njoftim të rëndësishëm

Futboll 24 Shkurt 2022 13:00

Situata e krijuar mes Rusisë dhe Ukrainës ka bërë që UEFA të programojë një mbledhje urgjente, për shkak se finalja e Champions League shë planifikuar të luhet në Shën Petersburg.

Vetë UEFA ka komunikuar që ditën e nesërme, në orën 10:00, është thirrur një mbledhje e Jashtëzakonshme e Komitetit Ekzekutiv.

Në takim do të vlerësohet situata e krijuar dhe do të merren vendimet e nevojshme. Veç finales së Champions League, mund të merret vendim edhe për Rusi-Polonia, gjysmëfinalja e “play-off” për Botërorin e Katarit.

-->