Lakers janë kampionët të NBA, festë e çmendur në zhveshtore

NBA 12 Tetor 2020 12:00

Los Angeles Lakers kanë arritur të fitojnë titullin e 17-të në historinë e tyre.

Për të arritur deri tek titulli, kalifornianët mposhtën në finale Miami Heat 4-2.

Finalja e fundit u luajt sot në mëngjes dhe përfundoi me fitoren 106-93 të Lakers.

Lebron James u zgjodh lojtari më i mirë i finaleve.

Më poshtë pamje nga festa e çmendur e skuadrës:

-->