Lakers pësojn humbje nga Charlotte Hornets – shkëlqejnë LaMelo dhe Westbrook

Basketboll 29 Janar 2022 10:59

Los Angeles Lakers kanë pësuar një tjetër humbje.

Lakers janë mposhtur nga Charlotte Hornets, me rezultatin 117:114.

Në këtë ndeshje, te Lakers më i dalluari ishte Russell Westbrook, me 35 pikë të shënuara.

Nga këto 35 pikë, 30 prej tyre erdhën në periudhën e dytë, me 16 që u shënuan në çerekun e katërt. Russ shtoi edhe katër kërcime e pesë asistime.

Image

Carmelo Anthony shtoi 19 pikë dhe Austin Reaves 16 sosh, por nuk ndihmuan dot skuadrën e Lakers të shmangin humbjen.

Te Hornets më i dalluari ishte Miles me 26 pikë, 8 kërcime e 6 asistime, kurse LaMelo shtoi 20 pikë e shtatë kërcime.

-->