Lautaro Martinez i kërkon falje Contes

Futboll 13 Maj 2021 18:12

Lautaro Martinez i ka kërkuar faljes Contes dhe bashkëlojtarëve pas gjestit të bërë në ndeshje me Romën.

Ndeshja mes Interit dhe Romës nuk kaloi aq mirë, pasi Lautaro Martinez dhe Antonio Conte u përplasen, pasi trajneri e nxori sulmuesin nga loja pa u mbyllur pjesa e parë.

Antonio Conte then furiously berated the striker from the touchline for his actions

Pas ndeshjes sulmuesi thuhet ishte shumë i qetë, ndërsa mediet italiane bëjnë me dije se situata mes trajnerit dhe sulmuesit është qetësuar shpejt.

Menjëherë pas ndeshjes Lautaro i ka kërkuar falje trajnerit dhe shokëve të skuadrës.

“Gazzetta dello Spprt” raporton se ky problem është shuar tashmë dhe pretendon se situata në dhomat e zhveshjes është qetësuar.

As coaches tried to console the 23-year-old he threw his match shirt to the ground in anger

Kjo sigurohet edhe nga video e postuar sot nga klubi, ku trajneri dhe sulmuesi ftohen të zhvillojnë një meç boksi.

Ndërkohë sulmuesi tjetër i Interit, Romelu Lukaku u kap dje nga policia duke thyer rregullat kundër Covid-19, teksa festonte me shokë dhe miq të tij ditëlindjen.

-->