Lazio – Milan, formacionet e gjysmëfinales në Kupën e Italisë

Futboll 26 Shkurt 2019 11:48

Kriza mbrojtëse së Lazios do të thotë se Lucas Leiva pritet të fillojë si një qendërmbrojtës kundër Milanit në ndeshjen e parë gjysmëfinales të Kupës së Italisë.

Wallace, Bastos dhe Luiz Felipe janë të gjithë të lënduar, ndërsa Stefan Radu është pezulluar, kështu që Lucas Leiva do të jetë në katërshen mbrapa me Adam Marusic, Francesco Acerbi dhe Senad Luliç.

Lazio gjithashtu ka gjasa të kalojë nga një formacion 3-5-1-1 në një formë të re 4-3-2-1, me Ciro Immobile të mbështetur nga Sergej Milinkovic-Savic dhe Joaquin Correa.

Ndërkohë, te Milani pritet që Hakan Calhanoglu të hapë rrugën për Fabio Borinin në krahun e majtë, derisa Piateku në top formë është titullar i padiskutueshëm.

Më poshtë keni formacionet e mundshme për këtë ndeshje:

Lazio: Strakosha; Marusic, Acerbi, Leiva, Luliq; Badelj, Romulo, Parolo; Milinkovic-Savic, Correa; i palëvizshëm.

Milan: Donnarumma; Kalabria, Romagnoli, Musacchio, Laxalt; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Borini.

Ndeshja e parë gjysmëfinale zhvillohet sonte në “Olimpico”, me fillim nga ora 21:00.