Lazio – Roma, publikohen formacionet zyrtare

Futboll 26 Shtator 2021 17:23

Sonte (e diele) do zhvillohet derbi i rivalëve lokal, Lazio dhe Roma.

Dy skuadrat italiane do kërkojnë pikët e plota, sidomos pas rivalitetit të madh mes vete.

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi edhe në këtë takim e nis nga stoli.

Formacionet zyrtare:

Lazio: Reina; Marusic, Ramos, Acerbi, Hysaj; Milinkovic-Savic, Leiva, Alberto; Pedro, Immobile, Anderson

Roma: Patricio; Karsdorp, Mancini, Ibanez, Vina; Cristante, Veretout, Zaniolo; Mkhitaryan, El Shaarawy, Abraham

Ndeshja nis në ora 18:00.

-->