Lebron James dhe Lakers pësojnë humbje në ndeshjen e parë pas karantinës

Basketboll 24 Korrik 2020 10:13

Liga më e fortë në botë e basketbollit, NBA është rikthyer pas disa muajsh pauzë për shkak të koronavirusit.

Një ndeshjet që u luajt mbrëmë pas mesnate ishte ajo mes LA Lakers dhe Dallas Mavericks.

Fitues ishin Dallas Mavricks me rezultat 104-108. Lojtari më efektiv i Dallas ishte Seth Curry me 23 pikë dhe Boban Marjanovic me 17 pikë e 13 kërcime.

Ndeshje të mirë pati edhe Luka Doncic i cili realizoj 14 pikë, 5 kërcime e 6 asistime.

Tek Lakers ndeshje të mirë patën Quinn Cook me 13 pikë e 5 kërcime, McGee me 13 pikë.

Anthony Davies dhe Lebron James luajtën vetëm në pjesën e parë dhe shënuan nga 12 pikë.

Ndeshjet në NBA po luhen pa tifozë dhe me formatin nga 10 minuta për çerek.

-->