LeBron James u shfaq emocionues gjatë fjalimit për Kobe Bryant

Basketboll 01 Shkurt 2020 09:31

LeBron James kishte marrë përsipër fjalimin emocionues dhe pikëllues në nderim të Kobe Bryant.

Los Angeles Lakers u rikthyen për herë të parë në aksion, pas vdekjes së legjendës së tyre të dielën e javës së kaluar.

41-vjeçari së bashku me vajzën e tij Gianna dhe shtatë persona të tjerë humbën jetën në aksidentin me helikopter.

Lakers i nderuan të nëntë personat, por që vend special në palestrën e tyre kishte Bryant, derisa tifozët kishin të veshur nga një fanellë me emrin e tij dhe numrat 8 dhe 24, që i kishte bartur gjatë karrierës.

James ishte në lot në momentin që e filloi fjalimin, duke thënë se ka shkruar një letër për Kobe, por do t’i thotë disa fjalë nga zemra.

“Sonte do të nderojmë një djalosh që erdhi këtu në moshën 18-vjeçare dhe u pensionua në moshën 38, për t’u bërë ndoshta babai më i mirë që kam parë në këto tri vitet e fundit”, ka thënë ai.

Tifozët nuk kanë rreshtur së thirruri emrin e Kobe Bryant, e që edhe lojtarët ishin të emocionuar nga ajo atmosferë që mbretëronte në palestër.

Kujtojmë se LeBron James kishte një raporto të shkëlqyer me Kobe, derisa në postimin e tij të fundit në rrjetet sociale, ishte përgëzimi i legjendës për James.

Basketbollisti i theu rekordin në fundjavën e kaluar, duke u bërë koshashënuesi i tretë në histori të NBA, duke parakaluar Bryant, e që ky i fundit e kishte uruar me një postim në llogaritë e tij në rrjetet sociale. /telegrafi/

-->