Lebron James udhëheq Lakersat, fiton Toronto

Basketboll 19 Janar 2020 10:21

LA Lakers kanë shënuar fitore të madhe si mysafir i Houston Rockets. Lebron James ishte më i miri i takimit me 31 pikë dhe 12 asiste. Toronto Raports e munden Minnesota Timberwolves në shtëpi me rezultat 122-112. Kyle Lowry shkëlqeu me 28 pikë e 7 kërcime.

Nderkohë Kawahi Leonard shënoj 39 pikë, 6 kërcime e 6 asistime në fitoren që LA Clippers ndaj Pelicans.

Golden State Warriors fitoj ndaj Orlando Magic, Oklahoma Thunder mboshti Portlandin ndërsa Boston Celtics pësoj humbje nga Phoenix Suns. /Insporti.com/

-->