Legjenda e NBA del pozitiv me koronavirus

Basketboll 23 Maj 2020 12:35

Ish-basketbollisti legjendar amerikan, Patrick Ewing ka dalur pozitiv me koronavirus.

Lajmin e ka dhënë vetë Ewing me një postim në rrjetet sociale.

“Ky virus është serioz, dhe unë jam i radhës që kam dalur pozitiv. Ju lutem që të bëni kujdes dhe së bashku të kalojmë këtë sfidë.

Shumë dashuri për të gjithë” shkruan Ewing në njoftim.

Ish-ylli i New York, Seattle e Orlando aktualisht është 57 vjeç.

Ewing ka qenë kampion me New YorkKnicks në NBA në vitin 1990.

-->