Legjenda turke telefonoi Muriqin, kjo ishte biseda e tyre

Futboll 23 Shkurt 2021 13:23

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi mund të rikthehet në Superligën e Turqisë.

Mediat në Turqi e zbulojnë se Emre Belozoglu ka pasur kontakte me Muriqin gjatë afatit të janarit.

Kolumnisti i njohur turk, në gazetën Sansal Buyuka – thotë se Emre e telefonoi Muriqin për ta sjellë prapë në skuadër.

“Emre e telefonoi Vedatin dhe i tha që ‘Unë jam Emre’. Pra, Feneri po e konsideron kthimin e Muriqit në Fenerbaçe. Nëse e shikojmë tani, Vedati është 500 herë më i mirë.”, vazhdoi tutje kolumnisti.

-->