Leipzig i ka borxh 1.3 milion dollar Liverpoolit, kjo është arsyeja

Futboll 08 Mars 2021 15:23

Skuadra gjermane, Leipzig do të  duhet t’i paguajë Liverpoolit kompensim prej 1.3 milionë dollarësh për ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve, përcjell Insporti.

Ky borxh i gjermanëve ndaj skuadrës angleze vjen pasi këtë të fundit do të udhëtojnë përsëri në Budapest për ta zhvilluar ndeshjen e tyre të dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve dhe shpenzimet në vlerë prej 1.3 milion dollarëve do t’u heqen.

Ndryshe, takimi ia rdhshëm mes dy skuadrave do të zhvillohet me 10 mars, duke filluar nga ora 21:00. /Insporti

-->