Lëndim i tmerrshëm i Neymarit – thyen këmbën, largohet nga fusha duke qarë

Futboll 28 Nëntor 2021 15:29

Paris Saint-Germain mori një fitore të vështirë me rezultat 3-1 në udhëtim te St Etienne në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Ligue 1.

Teksa PSG po udhëheqte me rezultat 2-1 në minutën e 83-të, sulmuesi brazilian Neymar pësoi një lëndim të tmerrshëm, duke thyer këmbën.

Gjatë një përplasje me kundërshtarin, Neymar zuri keq këmbën dhe u desh ta largohej me ndihmën e stafit mjekësor.

VIDEO nga lëndimi i Neymar.

-->