Letra emocionuese e Luis Suarez pasi shënoi 500 gola në karrierë: Gjithçka filloi në Uruguaji…

Futboll 22 Mars 2021 16:21

Pasi shënoi golin e tij të 500-të në karrierë, Luis Suarez dëshiron të rimarrë momentet kryesore në karrierën e tij. Nga debutimi i tij në Uruguai te Atletico Madrid, “El Pistolero” falënderoi të gjithë në rrjetet sociale.

Ai ka rezervuar disa rreshta për çdo klub, në të cilin ka luajtur; që nga Nacional te Atletico Madrid, pa harruar Uruguajin e tij të dashur. Sidoqoftë, pasazhet më emocionuese janë ato të rezervuara për tifozët, me të cilët ëndërron të gëzojë përsëri në golat që do të vijnë.

LETRA E PLOTË

“500 gola dhe madje edhe më shumë kujtime. Gjithçka filloi në Uruguaj. Kur bëra debutimin profesional me ekipin tim të ëndrrave si fëmijë mendova se nuk mund të bëhej më mirë se kaq. Pastaj fituam kampionatin. Unë isha gati për hapin tjetër. Duke lëvizur përpara, në Europë, vetëm 19 vjeç, ishte një hap i madh. Unë nuk mund ta kisha bërë këtë pa besimin dhe mbështetjen e njerëzve të Groningen, klubit dhe tifozëve. Amsterdami më bëri ai që jam.

Vështirë se mund të gjesh një vend më të mirë për të mësuar dhe rritur si lojtar. Të jesh kapiten i një ekipi të tillë mbetet një nga momentet më të mira të karrierës sime. Liverpool ishte i veçantë. Tifozët më bindën të pranoja sfidën për të luajtur në një kampionat konkurues.” Pastaj Barcelona: “Qytet i mrekullueshëm, më priti me krahëhapur. Së bashku me lojtarët më të mirë në botë ne pushtuam Evropën. Unë nuk mund të kisha kërkuar diçka më të mirë.”

Atletico Madrid?: “Tani unë jam në Atletico Madrid dhe më pëlqen të luftoj për këtë klub. Shpresoj të shënoj shumë gola këtu dhe mezi pres të gjej përsëri tifozët, në mënyrë që të mund të festojmë së bashku”.

-->