Lewandowski pranë kalimit te Real, Bayern gjen zëvendësimin

Futboll 23 Mars 2018 15:59

Robert Lewandowski po insiston për një kalim tek Real Madrid dhe tek Bayern Munchen janë të vetëdijshëm se duhet ta kërkojnë zëvendësuesin e tij.

Madje agjenti i polakut, Pini Zahavi, ka filluar punën duke u takuar disa herë me krerët e klubit të Real Madrid, ku flitet se ka edhe marrëveshje.

Në anën tjetër, për gjermanët Timo Werner mbetet favoriti kryesor, por Bayern duan të dalim më larg se sa në Gjermani për të gjetur futbollistin e duhur dhe ëndrra e madhe është trajneri Mauricio Pochettino, i cili do të vinte së bashku me sulmuesin Harry Kane. /Insporti.com

-->