Lewis Hamilton rezulton pozitiv për koronavirus, humbet Bahrain Grand Prix

Formula 1 01 Dhjetor 2020 08:36

Ylli i Mercedes në F1, Lewis Hamilton ka rezultuar pozitiv me Covid 19, transmeton Insporti.

35 vjeçari ka testuar pozitiv në raundin e fundit të testimeve në F1, dhe do të mungojë në garën e fundjavës në Sakhir Grand Prix, të Bahrain.

Hamilton është futur në karantinë, teksa është në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk ka simptoma.

Lewis Hamilton is self-isolating and will miss this weekend's Sakhir Grand Prix in Bahrain

Ende nuk dihet se kush do të jetë zëvendësimi i tij për këtë javë.

Lajmin e ka konfirmuar Federata e Formulës 1, FIA./Insporti.com/

-->