Lineker mbyll debatin Messi vs Maradona

Futboll 20 Shkurt 2018 16:43

Gary Lineker, sulmuesi legjendar i kombëtares së Anglisë dhe një prej personaliteteve televizive më të famshme, duke folur për të stan herë për krahasimin midis Diego Maradonës dhe Lionel Messit ka pohuar se “Maradona e ka fituar Kupën e Botës, por Mesi e ka fituar katër herë Ligën e Kampionëve dhe Mardaona asnjëherë nuk e ka fituar Kupën e Kampionëve. Për mua këta të dy janë më të miët, por Messi është në majë.

Lineker po ashtu parmendi Kampioantin Botëror Rusi 2018 dhe pohoi se do të ishte shumë zhgënjyese nëse kjo do të ishte hera e fundit që Messi luan në këtë garë.

“Një Kupë e Botës më Messinë do të ishte e paparamendueshme” pohoi LIneker duke treguar se edhe fëmijët e tij janë adhurues të mëdhenj të liderit aktual të Barcelonës.

-->