Liridon Kukaj pensionohet nga futbolli aktiv, sot zhvilloi ndeshjen e fundit të karrierës

Futboll 02 Dhjetor 2021 14:55

Liridon Kukaj sot është pensionuar nga futbollit aktiv në moshën 38 vjeçare, duke zhvilluar ndeshjen e fundit të karrierës me klubin KF KEK-u, shkruan Insporti.com.

Qendërmbrojtësi Kukaj, sot zhvilloi ndeshjen e tij të fundit të karrierës së tij në ndeshjen e Kupës të Kosovës me skuadrën e KEK-ut kundër Trepçës, të cilën e fitoi me rezultat 1:0.

Pensionimin e tij e ka bërë të ditur drejtori i klubit, Enis Nasufi, i cili ka publikuar një fotografi me Kukajn në rrjetin e tij social Facebook.

May be an image of 2 people, people standing and outdoors

Klubi “elektricist” i ka bërë dhuratë një fanellë me numrin e tij si shenjë falemnderimi për kontributin e tij në vitet e fundit në klub.

Kukaj ka një karrierë të bujshme në futbollin e Kosovës, pasi ka luajtur për klube të ndryshme, ndërsa ka luajtur edhe në Shqipëri te Vllaznia e Shkodrës dhe tashmë klubi i shuar, Gramozi.

Ai momentet më të mira të karrierës i kaloi me FC Prishtina, me të cilën fitoi titullin e kampionit, Kupën e Kosovës. /insporti.com/

No photo description available.

-->